Gminna Biblioteka Publiczna
w Domaszowicach

Poniedziałek7:30-15:30
Wtorek7:30-15:30
Środa7:30-15:30
Czwartek7:30-15:30
Piątek7:30-15:30

Gminna Biblioteka Publiczna
w Domaszowicach

ul. Główna 24
46-146 Domaszowice
tel. (77) 410 82 50 w. 114
mail: biblioteka@domaszowice.pl

Gminna Biblioteka Publiczna
w Domaszowicach

Poniedziałek7:30-15:30
Wtorek7:30-15:30
Środa7:30-15:30
Czwartek7:30-15:30
Piątek7:30-15:30

Gminna Biblioteka Publiczna
w Domaszowicach

ul. Główna 24
46-146 Domaszowice
tel. (77) 410 82 50 w. 114
mail: biblioteka@domaszowice.pl

Strona główna

Publikacja sprawozdania finansowego za 2018 rok

Sprawozdanie finansowe Gminnej Biblioteki Publicznej w Domaszowicach sporządzony na dzień 2018-12-31, wraz z załącznikami, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Domaszowice.ścieżka dostępu:


http://www.bip.domaszowice.pl/1625/997/sprawozdania-finansowe.html


VII edycja  Gminnego Konkursu pt. „Stroik Wielkanocny ”

23 kwietnia 2019 r. odbyło się na Sali Narad Urzędu Gminy wręczenie nagród i dyplomów za udział w VII edycji konkursu pt. Stroik Wielkanocny. Jak co roku w okresie przedświątecznym Wójt Gminy Domaszowice oraz  Gminna Biblioteka Publiczna w Domaszowicach są organizatorami Konkursu pt. „Stroik Wielkanocny 2019”. W konkursie mogły wziąć udział dzieci i młodzież oraz dorośli z terenu gminy Domaszowice. Do konkursu przystąpiło łącznie
43 osoby w czterech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, szkoła podstawowa kl. I - IV, szkoła podstawowa kl. V – VIII i klasy III gimnazjalne oraz dorośli. Wszystkie prace były przepięknie wykonane, jednak w swojej ocenie Jury brało pod uwagę przede wszystkim: samodzielność wykonania prac oraz pomysłowość i inwencję twórczą uczestników.

Nasi zwycięzcy to:

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym:
I miejsce  – Antoni Kurek,  Publiczne Przedszkole w Domaszowicach,
II miejsce -  Izabela Matejuk,  Oddział Przedszkolny w Polkowskiem
III miejsce - Wiktoria Kowalska, Oddział Przedszkolny w Polkowskiem

W kategorii dzieci z klas I – IV  szkoły podstawowej:
I miejsce  -  Filip Matejuk, Szkoła Podstawowa w Polkowskiem,
II miejsce  – Maja Bednarz, Szkoła Podstawowa w  Polkowskiem,
III miejsce – Kamila Matuszczyk, Szkoła Podstawowa w Domaszowicach
Prace wyróżnione:
Zofia Swędrak - Szkoła Podstawowa w Domaszowicach
Lena Niezgoda - Szkoła Podstawowa w Domaszowicach

W kategorii dzieci i młodzież z klas V – VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum:
I miejsce  – Wiktoria Oleś, Szkoła Podstawowa w Polkowskiem,
II miejsce –  Zuzanna Sławska, Szkoła Podstawowa w Domaszowicach,
III miejsce – Hania Pilarz, Szkoła Podstawowa w Domaszowicach.


W kategorii  dorośli:
I miejsce – Marta Morga, mieszkanka Siemysłowa,
II miejsce – Kazimiera Holka, mieszanka Domaszowic,
III miejsce - Wanda Kaczmarek, mieszkanka Domaszowic.
Praca wyróżniona:
Joanna Kurek- mieszkanka Włoch.


Zwycięzcom konkursu Wójt Gminy Urszula Medyk i Zastępca Gminy Anna Bodzioch pogratulowały pomysłów i wykonania prac oraz wręczyły nagrody i dyplomy. Dla pozostałych uczestników za udział w konkursie wręczyły dyplom i słodki upominek.

Gratulujemy zwycięzcom !!!

 

 

 

 


 

 

 

Gry planszowe

Ostatni dzień z zajęć ferii zimowych w dniu 06.02.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Domaszowicach dzieci aktywnie spędziły czas. Starsze dzieci grały w gry planszowe a młodsze robiły z papieru kolorowego pudełeczka na swoje skarby.
Hitem z gier planszowych okazała się gra Taboo.

Czas działa przeciwko Tobie. Wiesz, co chcesz powiedzieć, jeśli tylko znajdziesz odpowiednie słowa. Ale w życiu są rzeczy, które są tabu. Jak sprawić, by Twoja drużyna powiedziała np. "przecinek", jeśli nie wolno Ci użyć słów "interpunkcja", "znak", "przestanek", "zdanie", ani "kropka"? Musisz użyć wyobraźni, sprytu i wiedzy, by wygrać. Jeśli Twoja drużyna odgadnie hasło, zdobywacie punkt. Tabu jest niewymownie zabawną grą!


 

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci zostały zaproszone przez  Pana Cezarego Cesarza do zajęć aktorsko-wokalnych.

 

Wszystkim uczestnikom zajęć feryjnych oraz Panu  Cezaremu Cesarzowi dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Walentynki

Obchody dnia św. Walentego, patrona zakochanych, kultywowane są przede wszystkim w krajach anglosaskich. Zwyczaj walentynkowy przywędrował również do Polski.
Pamiętając o tym sympatycznym święcie Gminna Biblioteka Publiczna w Domaszowicach przygotowała zajęcia dla dzieci.  W dniu 05.02.2019 r. dzieci obchodziły Walentynki, które były okazją okazywania sobie uczuć i nazywania ich. Dzieci na zajęciach wykonywały kartki walentynkowe dla bliskich osób. Każde z dzieci opuściły bibliotekę  ze słodkim akcentem: lizakami i czekoladkami w kształcie serduszka.

Biżuteria - relacja z warsztatów.

Niecodzienne warsztaty 31 stycznia 2019 r.  przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Domaszowicach dla dzieci - warsztaty robienia biżuterii. Uczestniczki zajęć  wykonały dla siebie przepiękne bransoletki, pierścionki, naszyjniki. Wykorzystane zostały takie materiały jak: nici, kolorowe tasiemki, koraliki, guziki, nakrętki. Warsztaty udowodniły że przy odrobinie kreatywności można zrobić coś nowego, bardziej oryginalnego i niebanalnego. Każda z uczestniczek opuściła bibliotekę z nowym elementem biżuterii i uśmiechem na twarzy.

Głośne czytanie

W kolejnym etapie warsztatów odbyło się głośne czytanie dzieciom. Gościem specjalnym był Pan Cezary Cesarz, który czytał głośno wiersze pisarki Doroty Gellner. Dzieci słuchały z wielkim skupieniem i zaciekawieniem.

Dziękujemy Panu Cezaremu Cesarzowi, że w natłoku obowiązków znalazł czas, by odwiedzić naszą bibliotekę i poczytać dzieciom.

 „ Doktor dzięcioł ” – spektakl dla dzieci

Pierwszy dzień Ferii w Bibliotece upłynął nam w ciepłej i wesołej atmosferze, w miłym towarzystwie aktorów z Teatru ART-Re  z Krakowa,  przebranych  za kolorowe postacie, które rozśmieszały i wzruszały najmłodszych.
Spektakl pt. "Doktor dzięcioł" wystawiono w ramach zajęć feryjnych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Domaszowicach w dniu 28.01.2019 r. w świetlicy wiejskiej w Polkowskiem. Teatrzyk ukazał historię zabawnej biedronki, poważnego leśniczego oraz tytułowego doktora dzięcioła. Bajka „Doktor Dzięcioł” uczy wrażliwości na cudzą krzywdę, zaznajamia z pracą lekarzy. Spektakl, obok zabawy  zawierał elementy edukacyjne. Pokazywał życie lasu i jego ptasich mieszkańców.  Mali widzowie mieli też możliwość wspólnej gry z aktorami, do czego bardzo chętnie się zgłaszali.
Pierwszy dzień spotkań dla najmłodszych, odbywających się w ramach akcji Ferie w Bibliotece już za nami. Kolejne dni to propozycja ciekawych zajęć w bibliotece.

 

 

  
Styczniowa Biesiada Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka

   Dzień pełen wzruszeń i uśmiechów czekał na Babcie i Dziadków  w świetlicy wiejskiej we Włochach, gdzie 20 stycznia 2019 r. spotkaliśmy się, aby uczcić ich święto. Dzieci pod kierunkiem Państwa Marzeny Gasztych i Cezarego Cesarza  przygotowały specjalnie na tę okazję program artystyczny, podczas którego zaprezentowały piosenki i układy taneczne do muzyki. Były też oczywiście życzenia dla miłych gości i chóralne „Sto lat”. Piękną prezentację dzieci Seniorzy nagrodzili burzą braw. Po występie najmłodsi poprosili gości do wspólnej zabawy przy tańcach w kręgu i tańcach korowodowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, zwłaszcza w chwili, gdy wszyscy zgromadzeni śpiewali najstarsze kolędy i pastorałki przy dźwiękach akordeonu,  na którym grał Cezary Cesarz. W spotkaniu wzięli udział Wójt Gminy Domaszowice – Urszula Medyk, Radny Gminy – Ryszard Rybka oraz  sołtysi: Józef Walas i Eugeniusz Mazur.                                                                                                        
   Organizatorami spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Domaszowicach oraz mieszkańcy Włoch i Dziedzic.

 

                                                   Spotkanie jasełkowe
                z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka w Domaszowicach

Na zaproszenie Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej wDomaszowicach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Domaszowicach w niedzielne popołudnie  (13.01.2019r.) zapełniła się aula w szkole. Mieszkańcy i zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło  Urszuli Medyk – Wójt Gminy Domaszowice oraz Anny Bodzioch  - Zastępy Wójt zebrali się po to by obejrzeć jasełka i spotkać się przy kawie i herbacie. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali jasełka. Nad częścią artystyczną czuwały panie:  Halina Nieśpiałowska, Renata Majewska, Jadwiga Lewicka, Halina Kwaśnicka. Młodzi aktorzy wprowadzili uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój pomimo tego, że od Bożego Narodzenia minął prawie miesiąc. Dodatkowym atutem jasełek był ich muzyczny akcent kolędowy. Występ uczniów bardzo spodobał się mieszkańcom i został nagrodzony gromkimi brawami.
Na spotkaniu jasełkowym była możliwość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.